Jak vybrat správný druh podprsenky?Jste nesvá z toho, že stále nevíte, jaký druh podprsenky si vybrat? Přečtěte si následující článek rádce, který Vám jednoduše představí nejznámější a nejoblíbenější druhy střihů a vyztužení.

Nevyztužené

Nevyztužené podprsenky jsou charakteristické měkkými, nevyztuženými košíčky a nízkou oporou poprsí, kopírují jeho tvar a nechávají prostor přirozenosti. Často jsou jednovrstvé, lehké a zdobené například krajkami.

Bez kostic

Podprsenky, které nemají v košíčkách všité žádné plastové nebo dokonce kovové kostice (bez kostic). Jsou vhodné pro mladé ženy, kojící matky, a to díky významnému pohodlí, které poskytují. Není problém občasně v nich i spát. Na druhou stranu pro větší poprsí neposkytují takovou podporu a netvarují dočista dokonale, jako její další kolegyně.

 

S kosticemi

Obsahují v košíčkách kostice, které poskytují ňadrům větší oporu a zachovávají, někdy tříbí jejich tvar. Kostice mohou být například pouze tzv. „boční“, což je častý případ u střihu Bardot.

Polovyztužené

Košíčky jsou vyztužené napůl, a to tím způsobem, že jsou vyztuženy jen v jejich dolní části. Podporují tak poprsí zespoda a horní část je volná a přirozená. Hodí se pro menší i větší poprsí, ňadra vhodně podpírá, ale zbytečně je nezvětšuje.

Vyztužené

Tyto podprsenky vytváří pro poprsí dokonalé obejmutí – košíčky jsou pevné a přilnou k ňadrům, avšak opticky nezvětšují jejich velikost. Košíčky mají spíše kulatý tvar, někdy zakrývají velkou část dekoltu. Pevné košíčky zajistí maximální stabilitu a jistotu, zejména u větších poprsí.

S push up

Hodí se Vám efekt pro zvětšení poprsí? Ten lze vybírat v různé intenzitě zvětšení od klasických až například po triple push up. Můžou být s kosticemi i bez, mají vycpávky (z různých materiálů – záleží na typu podprsenky) v košíčkách, které vytvářejí žádaný efekt. Pozvedá a tvaruje ňadra, která nádherně vyniknou, jak se říká ve vší parádě. Menší a střední velikost poprsí lze vhodným modelem opticky zvětšit a zároveň si dopřát pohodlí.

Bardot

U tohoto typu jde zejména o střih, kdy dolní část je v nižší pozici a horní část je rovná, což zakulacuje poprsí a vytváří svůdný a originální efekt. U některých je možné odepnout ramínka. V případě, že mají na vnitřní straně košíčků silikonové pásky, budou perfektně sedět i bez ramínek. Pro zvýšení podpory jsou u některých modelů používány boční kostice.

Sportovní

Podprsenky, které Vám dopřejí stabilitu při běžné aktivitě i vrcholovém sportu. Jsou s různou úrovní podpory od nízké až po vysokou, často jsou z moderních, rychleschnoucích a antibakteriálních materiálů. Skutečná, maximální opora pro poprsí, která eliminuje velkou část otřesů při pohybu. Většinou jsou bez kostic dopřejí Vám pohodlí ve velké míře.

Speciální

Unikátní nebo atypické modely, například samodržící, tělové, kojící, extra push up atd.